دستگاه بارکد خوان فروشگاهی

بارکد خوان فروشگاهی

دستگاه های بارکد خوان فروشگاهی انواع مختلفی دارد که ابتدا در سه دسته کلی تقسین بندی می شوند : لیزری خطی، نوری، تصویری.

دستگاه های بارکد خوان فروشگاهی لیزری خطی: دقت بالا وسرعت پایینی دارند، بیشتر در مکان ها یا فروشگاه هایی که حجم مشتری زیادی ندارند و سرعت برایشان اهمیت ندارد اما اجناس انباری و بارکدهایی قدیمی و خدشه دار، دارند، استفاده می شود.

انواع دستگاه بارکد خوان فروشگاهی

تنوع زیادی هم در نحوه کارکرد , تکنولوژی تولید و شکل ظاهری دستگاه بارکد خوان فروشگاهی وجود دارد . ما در اینجا انواع دستگاه بارکد خوان فروشگاهی را بر اساس مکانیزم و فناوری استفاده شده برای خواند بارکد را شرح میدهیم . که عبارتند از :

دستگاه بارکد خوان نوری

دستگاهای بارکد خوان نوری: سرعت بالا و عملکرد مناسب اما تشخیص و دقت پایین نسبت به خطی ها دارند. مصرفشان در مکان هایی نیازمند به سرعت عمل بالا می باشد.

دستگاه بارکد خوان تصویری

دستگاه های بارکد خوان تصویری ( دوربین دار): این دستگاه ها بارکد را اسکن می کنند که از سرعت و دقت بالایی برخوردارند.

انواع بارکد

در کل دو نوع بارکد وجود دارد بارکد های یک بعدی که به شکل خط های نازک و یا پهن عمودی در کنار هم قرار گرفته و پایین آن اعداد و کدهای مخصوصشان نوشته شده است و نوعی دیگر آن بارکدهای دو بعدی که به آنها QR  هم گفته می شود، می باشند.

انتخاب نوع دستگاه بارکد خوان بر اساس نوع بارکد

بارکد های دوبعدی را فقط دستگاه های بارکدخوان تصویری و دستگاه های بارکد خوان چندپرتو تشخیص می دهد. از اینروه لازم است در هنگام خرید دقت داشته باشید.

مزیت های دستگاه بارکد خوان فروشگاهی تصویری

دستگاه های بارکدخوان فروشگاهی تصویری که قابلیت خواندن بارکد های یک بعدی و دوبعدی را دارند از نوع لیزری خطی می باشند و قابلیت خواندن بارکدهای آسیب دیده را دارند.

دستگاه بارکد خوان لیزری

دستگاه های بارکد خوان لیزری چند پرتویی که پیش تر نام آن آوره شد، نوعی سیستم از بارکد خوان ها می باشد که از لحاظ ظاهری با فرخاون های معمولی فرق دارند، سرعت عمل بسیار بالا و تشخیص فوق العاده از مشخصات بارز این نوع از بارکدخوان ها می باشد، که بعضی از آنها توانایی اسکن۱۸۰۰ خط در ثانیه را دارد.

دستگاه بارکد خوان بیسیم

از جهتی دیگر دستگاه های بارکد خوان دو نوع بیسیم و باسیم را دارا می باشند. انواع دستگاه بارکد خوان فروشگاهی بیسیم آن دارای باتری های لیتیومی هستند که مشخصه های طول زمان نگهداری شارژ و زمان لازم برای شارژ مجدد باتری متفاوت است. دستگاه ای بارکد خوان بیسیم در مجمو عه ای با کارایی های فاصله دارد، مانند فروشگاه ها زنجیره که دارای قفسه ها و بخش هایی مختلف زیاد و انبار و سوله های بزرگ هستند.

سایر محصولات فروشگاه اینترنتی باربد : انواع دستگاه نوبت دهی – دستگاه پیجر گارسون – دستگاه کامپیوتر بدون کیس – انواع تجهیزات بانکی شامل دستگاه تست اسکناس – پرفراژ چک – پول شمار و….دستگاه لیبل پرینتر – پرینتر حرارتی

X بارکد خوانX دستگاه بارکد خوانX دستگاه بارکد خوان فروشگاهیX فروش دستگاه بارکد خوانX قیمت دستگاه بارکد خوانX دستگاه بارکد خوان لیزریX دستگاه بارکد خوان بیسیمX دستگاه بارکد خوان تصویریX دستگاه بارکد خوان چند پرتو

برچسب ها: بارکد خوان, دستگاه بارکد خوان, دستگاه بارکد خوان بیسیم, دستگاه بارکد خوان تصویری, دستگاه بارکد خوان چند پرتو, دستگاه بارکد خوان فروشگاهی, دستگاه بارکد خوان لیزری, فروش دستگاه بارکد خوان, قیمت دستگاه بارکد خوان
10 Aug 2017